Menu

Recenzowane

przez Jubego

Drapacz chmur

juby.boxoffice

PROSTO Z KINA:

Skyscraper

Drapacz chmur  ★★★☆☆

tytuł oryginalny: Skyscraper / rok produkcji: 2018 / gatunek: Akcja / dystrybutor: Universal / czas trwania: 102 minuty / reżyseria: Rawson Marshall Thurber / występują: Dwayne Johnson, Neve Campbell, Chin Han

Kolejny przeciętniaczek z niezniszczalnym Dwaynem Johnsonem w roli głównej. Nie rozumiem dlaczego Skała robi taki śmietnik ze swojej kariery, przecież z takim wyglądem i charyzmą powinien być Schwarzeneggerem XXI wieku. Z tym że Arnold starał się pracować głównie z utalentowanymi twórcami (Cameron, Verhoeven, McTiernan) i dawkował nam swoje widowiska. Liczyła się jakość, nie ilość. Dwayne z drugiej strony, pakuje się chyba w każdy projekt jaki wpadnie na jego biurko. Co roku pojawiają się z nim 2-3 nowe filmy i serial, a znaleźć wśród nich tytuł, który wybija się ponad przeciętność to idealna misja dla Toma Cruise'a - niemożliwa.

Jego najnowsze widowisko, Skyscraper, to film, który absolutnie wpasowuje się w obecną passę The Rocka. To świadomie głupiutki, wakacyjny blockbuster, którego oglądamy z dużą paczką popcornu i piwkiem w ręku, aby trzy dni później o nim zapomnieć. Jest całkowicie bezbolesny, choć trochę przykro patrzeć jak kopiuje motywy z wielu klasyków, tj. Szklana pułapka, Płonący wieżowiec, Mission: Impossible - Ghost Protocol, a nawet z Schwarzeneggerowej Pamięci absolutnej, bo w żadnym aspekcie nie dorasta im nawet do pięt. Zamiast serwować widzom garść wciskających w fotel scen akcji, w których korzystałby z ciekawej lokacji (jaką posiada), Skyscraper oferuję masę ogranych motywów i mnóstwo niespecjalnych efektów specjalnych. Dwayne, do cholery, czy nie stać cię na więcej niż bieganie po green-screenach za miliony wyłożone przez Chińczyków?

Mimo wszystko, najmocniejszą stroną Drapacza chmur pozostaje sam gwiazdor. Mocno zdeterminowny Dwayne, pragnący uratować swoją rodzinę, sprawia że film bywa całkiem angażujący. Jest też solidnie naładowany akcją i scenami, które mają przestraszyć widza. Dzięki temu nie nudziłem się nawet przez chwilę. Dla niewymagających widzów wystarczy. Dla mnie też, ale tylko ten jeden raz.

© Recenzowane
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci