Menu

Recenzowane

przez Jubego

Młodzi Tytani: Akcja! Film

juby.boxoffice

PROSTO Z KINA:

Teen Titans Go! To the Movie

Młodzi Tytani: Akcja! Film  ★★★☆☆

tytuł oryginalny: Teen Titans Go! To the Movies / rok produkcji: 2018 / gatunek: Animacja / dystrybutor: Warner Bros. / czas trwania: 84' / reżyseria: Aaron Horvath Peter i Rida Michail / występują: Scott Menville, Will Arnett, Kristen Bell

DC postanawia skończyć z sileniem się na mhrok i zaczyna się zgrywać. Śmieje się ze wszystkiego, z Hollywood, konkurencji ("Deadpool-sretpul" - LOL), z kina superhero, a przede wszystkim z samych siebie. I dobrze, bo nieźle im to wychodzi.

Młodzi Tytani: Akcja! Film (WTF? Co za idiotycznie przetłumaczony, trójczłonowy tytuł z jakże kretyńskim "Film" na końcu, tak jakbyśmy nie wiedzieli, że oglądamy film!) to pełnometrażowa kontynuacja serialu Cartoon Network emitowanego od 2013 roku. Serialu nie znam (oglądałem starszą wersję i miło ją wspominam), więc byłem gotowy na humor niekoniecznie dla dorosłego widza. To podejście okazało się słusznym, bo jak już przełknąłem pierwsze żarty rodem z Atomówek oraz liczne wstawki musicalowe, nie pozostało mi nic innego jak dobrze się bawić tymi wszystkimi podśmiechujkami. Między żartami Tytani rozpracowują prostą, ale sensowną intrygę, z logicznie realizującym swój plan łotrem (Sleeeeeejd - LOLx2) oraz typowym, przyjemnym morałem dla widzów i lidera grupy (Robin). Główną atrakcją są tu jednak oczywiście gówniarskie dowcipy, a także smaczki dla fanów DC, do których akurat się zaliczam. Miło popatrzeć na tyle szczegółów, części dyskretnie schowanej na trzecim planie, np. warto zerknąć i dać się zaskoczyć tym, kto dawał głos Supermanowi i młodemu Bruce'owi Wayne'owi - mnie to rozwaliło.

Bawiłem się nieźle, bo choć zdaję sobie sprawę, że to specyficzny... twór, to jest on samoświadomy w tym co robi, wpasowuje się w dzisiejszą superheromanię. No i zdecydowanie mniej mnie zmęczył od gnającego na złamanie karku Lego Batmana z ubiegłego roku. Zaznaczam jednak, że to animacja przede wszystkim dla: a) dzieci, b) fanów DC.

Do filmu dołączona jest krótkometrażówka o Batgirl, The Late Batsby - bezcelowa, ale całkiem sympatyczna.

© Recenzowane
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci